Zpátky na vlnách!

Po delší době mlčení a neaktualizace jsou naše stránky opět v provozu. Důvodem výpadku byl opakovaný útok hackerů a počítačových virů, již druhý v pořadí, a tentokrát je třeba říct, že chyba nebyla čistě na naší straně. Dobrou zprávou však je, že se zákeřné útočníky podařilo odstranit beze ztráty dat či jiné velké škody. Většina internetových vyhledávačů přístup na naše stránky blokovala, takže k nakažení Vašich počítačů by nemělo dojít, přesto doporučujeme všem, kde se pokoušeli naše stránky navštívit v minulém měsíci, provést kontrolu antivirových a anti-spywareovým programem. 

Vzhledem k velkému zájmu hackerů o naše stránky jsme však museli provést některé změny, abychom těmto útokům zabránili. Vás, čtenářů se nejvíce dotkne nemožnost vkládat komentáře k příspěvkům. Dále je to omezení počtu redaktorů a přispěvovatelů a konečně nemožnost nás kontaktovat přes kontaktní formulář. Je nám to líto, ale tyto prostředky byly jedním z míst, kudy se útočníci na naše stránky dostali.

V následujících dnech se budou postupně doplněny položky, které Vám dlužíme za uplynulý měsíc, jako jsou kázání a fotografie. Prozatím mi dovolte Vám nabídnout alespoň rozpis kázání na nové čtvrtletí a aktualizovaný kalendář.

Komentáře