Koloběžkování 25.6.2017

Poslední schůzka Pathfinderu v tomto školním roce byla velkým překvapením jak pro rodiče, tak pro děti. Zašifrovaná zpráva uváděla pouze to, co si kdo má s sebou přinést a kde máme sraz. Kupodivu mi nikdo nevolal a na nic se neptal! Hmm, divné, že by samí šikovní dešinfranti, tak to klobouk dolů:-) Každá zpráva se lišila věcí, kterou si měli účastníci přinést.

Ve 14 hodin byl sraz u kina Metropol. Děti přišly vybavené a sportovně oblečené. Zkontrolovala jsem úkol z minulé schůzky, přebytečné věci jsme odložili v autě, a vydali se do města, kde jsme už byli očekáváni. Děti se dozvěděly, co se vlastně bude konat, a proč si měly přinést helmu. Každý vyfasoval koloběžku, kterou si vyzkoušel, aby se mu dobře jelo, a po instrukcích, jak se má jezdit, kde se má na koloběžce stát, a jak střídat nohy, jsme mohli vyrazit na cyklostezku. Cesta začínala na asfaltovém povrchu, kde si každý pořádně koloběžku vyzkoušel. Někteří se naučili správně odrážet a střídat nohy. Po několika kilometrech a zastávkách na pití jsme odbočili na neasfaltový povrch, kde jsme se museli vyhýbat kořenům. Cesta vedla na Sluňákov, kde byla větší přestávka na svačinu. Zde děti dostali instrukce k MODRÉMU ŽIVOTU, který si začnou plnit přes prázdniny. To bylo dotazů a otázek, jak se vyhnout plnění některých částí… Kdo by to jen řekl, že ranní rozcvička a trocha otužování vzbudí tolik vrásek na čele? 🙂 Nakonec pochopili, že buď plnit budou, nebo ne. Jiná možnost není. Na konci prázdnin si porovnáme, jak se kdo snažil.

Další trasa vedla po lesních cestách na Loveckou chatu, kde byla velká zastávka a kde děti mohly utratit nějaké ty penízky, zaskákat na trampolíně či si prolézat lanovým labyrintem.

Po odpočinutí a vyčerpání zásob jsme se vydali kolem rybníka Poděbrady na zpáteční cestu do Olomouce. Zdatní jedinci si ve finále vyjeli Hanácký kopec, a sešli jsme se u půjčovny, kde jsme koloběžky vrátili zpět.

Celková doba výletu byla 3 hodiny, ujeli jsme 21.7 km za 1.42 hod. Děti byly spokojené a moc šikovné. Před půjčovnou si ještě vyzkoušely koloběžku s terénními koly. U auta si děti vyzvedly odložené věci, dostaly sladkou odměnu a rozešly se s rodiči domů. Všem přejeme krásné a vydařené prázdniny, plné zážitků a sluníčka.

Komentáře