Crosspoint – duben 2015

Olomoucká nezisková organizace Crosspoint pořádá přednášku, jejímž hostem bude profesor Vladimír Král, přední evropský odborník v oborech supramolekulární chemie, nanotechnologie a molekulárního inženýrství a spolutvůrce sloučenin, která dává naději lidem nakaženým virem AIDS a dalších závažných onemocnění. Setkání s profesorem Králem na téma „Potřebujeme Boha k vysvětlení vesmíru a života?“ se uskuteční v sobotu 18. dubna od 16 hodin v Bea Centru Olomouc (MVŠO-tř.Kosmonautů 1288/1).

Profesor Král je významný odborník, autor desítky patentů a stovky článků ve světových vědeckých časopisech a mimo jiné také spoluobjevitel sloučeniny, která se nyní úspěšně testuje a dává nemocným s AIDS naději na zastavení nebo značné zpomalení průběhu onemocnění. Jsme velmi hrdí, že pan profesor Král zavítá právě k nám,“ říká Ester Rážová z neziskové organizace Crosspoint Olomouc. 

Během přednášky budete moci společně s naším hostem popřemýšlet nad otázkami Crosspoint4_2015ohledně směřování či existence hlubšího smyslu života, které občas napadají každého z nás.

Na základě dlouhodobého pozorování přírodních procesů na úrovni buněk a molekul jsem dosáhl jednoznačného názoru, který oproti darwinovské teorii mění pohled na vznik a vývoj života,“ říká host profesor Vladimír Král.

Profesor RNDr. Vladimír Král, PhD. DrSc. působil v prestižním Institutu Maxe Plancka pro medicínský výzkum v německém Heidelbergu, ve slavné Sessler Group v USA a v Institutu Howarda Hughese v USA. Vyučoval také na univerzitě v japonském Kjótu a byl ředitelem výzkumu léčiv v Zentivě. V současné době vede respektovanou mezinárodní skupinu molekulárního rozpoznávání na pražské Vysoké škole chemicko-technologické. Je spoluautorem jednoho z vědeckých objevů, které prestižní britský deník The Telegraph zařadil v roce 2009 mezi deset nejvýznamnějších na světě. Jde o objev sloučeniny, která skýtá naději nemocným s AIDS.

 

Komentáře